Kralendijk - Jopie Abraham wil het beeld over zijn reis naar Den Haag, zoals dat in sommige media is geschetst, graag een beetje nuanceren. ,,We zijn niet naar Nederland gekomen om te onderhandelen met de Tweede Kamer, want Tweede Kamer is niet het instituut waarmee we moeten onderhandelen.” Aldus Abraham, politiek leider van PDB.
Volgens hem is de delegatie naar Nederland gegaan om informatie te geven over de positie van de overheid met betrekking tot de staatkundige structuur.
,,Zoals bekend is het de bedoeling dat de BES-wetgeving in Nederland behandeld wordt. We denken dat het belangrijk is om de leden van het parlement persoonlijk ons standpunt te laten weten. Daarom hebben we uitleg gegeven over de achtergrond en de problemen die wij constateren en hoe wij denken tot een oplossing te komen voor de impasse”, aldus Abraham.
Volgens Abraham werd de Bonaireaanse delegatie goed ontvangen door de voorzitter van de commissie NAAZ (Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse Zaken), Willibrord van Beek. ,,Het was een open en respectvolle vergadering in een aangename sfeer. Er was veel publiek aanwezig om het gesprek te volgen. Zoals de parlementariërs van Nederland zelf naar voren hadden gebracht, was deze vergadering heel verhelderend.”
Over de positie van het Bestuurscollege zegt Abraham dat de indruk die wordt gewekt dat het referendum uitgesteld is, niet correct is. ,,Wij hebben de mogelijkheid om bij de Raad van State in beroep te gaan tegen het besluit van de gouverneur. Maar we kunnen ook het referendumwet aanpassen of met een nieuwe verordening komen. We hebben bekeken wat meer tijd zal nemen. Het proces om in beroep te gaan zal veel tijd in beslag nemen, daarom denken we dat het beter is om een nieuwe verordening te maken of de bestaande referendumverordening aan te passen. Met staatssecretaris Bijleveld zal dan gesproken worden over wat de gedachten zijn over het referendum en wat acceptabel kan zijn voor Nederland als partner in het Koninkrijk.”
Abraham benadrukte dat het doel van hun gesprek met de leden van het parlement niet was om te onderhandelen maar om informatie te geven. En de vergadering was positief. Er was geen sprake van conflicten. ,,We hebben onze positie naar voren gebracht, die ook gerespecteerd wordt door Nederland,” zei Abraham.
Woensdagochtend was er een vervolggesprek tussen Abraham, Janga en de voorzitter van de commissie NAAZ, Van Beek. ,,Wat de Tweede Kamer ook beslist, feit is dat ze op de hoogte zijn van onze positie. Feit is ook dat het referendum en het zelfbeschikkingsrecht van de bevolking wordt erkend”, aldus Abraham. Ook over de referendumvraag die gesteld moet worden hoopt hij dat er spoedig duidelijkheid zal zijn.
bron: Antilliaans Dagblad
|